Certyfikat energetyczny od dewelopera? Audyt energetyczny Rybnik

Posiadając swój dom jednorodzinny często borykamy się z problemem wysokich kosztów, generowanych przez ogrzewanie naszej nieruchomości. Rozwiązaniem naszych problemów może się okazać, niezależne dobrze wykonane badanie naszej nieruchomości, tak zwany: audyt energetyczny rybnik.

Audyt a dotychczasowe świadectwo energetyczne?

Przed oddaniem naszej nieruchomości, firma zajmująca się kompleksowym wykonaniem naszego budynku, musiała wykonać już podobny audyt zakończony uzyskaniem certyfikatu dla naszego budynku. W większości przypadków, duże firmy deweloperskie, korzystają z usług Konsorcjum Usług Budowlanych we współpracy z Fundacją Świadectwa Energetyczne Rybnik.

certyfikaty, audyt energetyczny Rybnik

Minus tego dla nas jako właścicieli jest taki, że ocena konsorcjum, współpracującego z dużą firmą nie musi być w 100% obiektywna, a w tym samym rejonie działa dużo firm, które wystawiają certyfikaty energetyczne Rybnik i wykonują audyty.
Warto więc, skonfrontować informacje zawarte w naszym świadectwie energetycznym z opinią niezależnej firmy wybranej przez nas. Może się okazać, że nie dość że informacje będą się od siebie różniły, to samo zastosowanie się do nowych wytycznych, może przynieść nam spore oszczędności.