Usługi transportowe

Spedycja to jedna z dziedzin usługowych, która zajmuje się transportem różnego rodzaju towaru i ładunków. W obecnych czasach pojawia się na rynku coraz więcej firm oraz przedsiębiorstw oferujących tego typu usługi.

Jak podjąć pierwsze kroki w spedycji i transporcie?

Pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na usługi obejmujące transport towarów krajowy i międzynarodowy, w związku z tym wiele osób podejmuje się założenia swoich pierwszych przedsiębiorstw właśnie w tym kierunku. Jak to jednak zrobić?
Podstawą do rozpoczęcia działalności w jakimkolwiek sektorze gospodarki jest przemyślenie i opracowanie precyzyjnego biznesplanu. Skrupulatna analiza rynku, potencjalnej konkurencji oraz szans i zagrożeń z jakim może się wiązać założenie firmy… nie można tego wszystkiego zaplanować w jeden dzień i powierzyć wszystko ślepemu losowi. Kiedy już zrealizujemy powyższe punkty powinniśmy postarać się o uzyskanie certyfikatu kompetencji, który pozwoli nam na zdobycie licencji na spedycję. Ważnym jest, że aby prowadzić przedsiębiorstwo spedycyjne wystarczy, aby tylko jeden pracownik zarządzającym przedsiębiorstwem będzie posiadał ową licencję. Po uzyskaniu certyfikatu możemy już bezpiecznie zarejestrować firmę i załatwić w związku z tym niezbędne formalności, jak na przykład zgłoszenie firmy do ZUS. Powinniśmy także wykupić polisę OC Przewoźnika Drogowego, aby ubezpieczyć się na wypadek, gdybyśmy utracili przesyłkę lub zostałaby ona uszkodzona. Dobrym pomysłem byłoby także zarejestrować nasze przedsiębiorstwo na tzw. giełdach transportowych.

Firmy spedycyjne w Poznaniu

W stolicy Wielkopolski możemy znaleźć wiele firm i przedsiębiorstw spedycyjnych z dużym doświadczeniem. Co cechuje takie przedsiębiorstwo spedycyjne jak Spedycja Poznań? Przede wszystkim terminowość, odpowiedzialność, skuteczność i wieloletnie doświadczenie w branży. Przedsiębiorstwo zajmuje się nie tylko transportem towarów na terenie Polski, ale także i spedycją międzynarodową po krajach Unii Europejskiej. W swojej bogatej ofercie usług wymienia się między innymi: przygotowanie wszelkie dokumentacji transportowej oraz umów o przewóz, ale także zapewnia się ubezpieczenie przesyłek. Pośredniczy także w kontaktach z agencją celną w sprawach związanych z odprawą. Oprócz standardowego transportu krajowego i międzynarodowego, oferta zawiera także transport chłodniczy (zdając sobie sprawę z tego jak bardzo skomplikowany jest to typ transportu firma stara nie tylko o dobór odpowiedniego środka transportu, ale i ustalenie najbardziej optymalnej trasy przewozu) i specjalistyczny ( jak np. przewóz ładunków ponadnormatywnych). Firma ceniona jest na rynku od wielu przede wszystkim za terminowość, sprawność oraz fachową obsługę klientów na najwyższym poziomie, dzięki czemu cieszy się powszechnym uznaniem.