Jakie jest spalanie agregatu prądotwórczego?

Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem urządzenia do alternatywnego pozyskiwania energii elektrycznej, zawsze zadajemy sobie podstawowe pytanie: jakie będzie końcowe jego spalanie?

aregat prądotwórczy spalanie 

Agregat prądotwórczy spalanie jest uzależnione od wielu czynników, zależy przede wszystkim od trybu w jakim pracuje nasze urządzenie. Poziom spalania będzie się różnił w zależności od tego czy nasze urządzenie pracuje bez obciążenia ale w każdej chwili chcemy mieć dostęp do energii elektrycznej w razie nagłej awarii – zastosowanie np. w szpitalach, które nie mogą sobie pozwolić na awarię elektryczności podczas trwającej operacji czy awarię urządzeń podtrzymujących życie. Wówczas spalanie jest relatywnie niskie, ale utrzymuje się przez długi okres czasu.

Jeżeli zamierzamy korzystać z generatora prądotwórczego okazjonalnie, wówczas jednostkowo spalanie będzie duże, ale tylko w momencie używania pod obciążeniem. Jeżeli zamierzamy korzystać z naszego urządzenia często, wówczas warto rozważyć zakup maszyny o większej mocy. W dłuższej perspektywie czasu taki zakup będzie dużo rozsądniejszy.

Warto też rozważyć paliwo jakiego byśmy chcieli używać. Urządzenia używające ropy naftowej są efektywniejsze niż te napędzane np. gazem ziemnym.