Czym jest agregat prądotwórczy? Agregat prądotwórczy 40 kw

Generator prądotwórczy będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli w naszej firmie lub domu potrzebujemy dodatkowego lub alternatywnego źródła energii. Jeśli przewidujemy okazjonalne używanie urządzenia, bez wątpienia dobry wyjściem będzie takie urządzenie jak agregat prądotwórczy 40 kw. Jest to urządzenie o stosunkowo małej mocy i rozmiarach, ale świetnie spełni się w roli rezerwowego źródła energii, zwłaszcza jeśli nie planujemy go używać zbyt często.

Jaka jest budowa agregatu? Agregat prądotwórczy 40 kw

Agregat 40kw jest typowym urządzeniem elektromechanicznym. Jest zbudowany z prądnicy synchronicznej, silnika spalinowego oraz rozdzielnicy elektrycznej. Musi mieć też wbudowane urządzenia kontrolno pomiarowe. Większość urządzeń tego typu, jest stosunkowo łatwa w przenoszeniu, a to za sprawą niewielkich rozmiarów.

Jak działają agregaty?

Generator prądotwórczy jest wyposażony w silnik spalinowy, więc pozyskiwanie energii elektrycznej polega na spalaniu paliwa. Zasada działania jest podobna jak w przypadku alternatora w samochodzie, z wyjątkiem że prądnica nie jest napędzana paskiem. Silniki generatorów, w zależności od modelu mogą być napędzane różnymi rodzajami paliwa, jak np. olej napędowy, benzyna czy gaz ziemny.