Tajniki internetu

Sieć internetowa to nie tylko to, co widzimy korzystając z niej. To tylko część. Reszta jest dużo bardziej skomplikowana. Kody, hasła, komendy, znaczniki. Jest tego mnóstwo. Dobrze wiedzieć, jak rzeczywiście to wszystko funkcjonuje.
Jednym z bardzo ważnych elementów występujących na stronach www są znaczniki meta html. Pomagają one sprawić, że strona jest ciekawa, przejrzysta i estetyczna, a do tego bezpieczna i funkcjonująca w odpowiedni sposób. Informują one wyszukiwarki o zawartości danej witryny.

 

Wyróżniamy wiele znaczników jednak jest kilka najbardziej popularnych. Do tej grupy należy na przykład znacznik meta robots. Informuje on wyszukiwarki o tym, jakie mają one możliwości indeksowania i jakie są ich uprawnienia względem danej strony. Dodatkowo mamy także taki znacznik jak meta title. Dotyczy on tytułu strony. Składa się zazwyczaj z około 60 do 70 znaków. Bardzo ważna jest jego unikalność. Często można również spotkać się ze znacznikiem meta description, czyli takim który dotyczy opisu strony. Jest on krótki i zawiera informację dotyczącą treści znajdujących się na stronie.
Poza tym jest wiele innych znaczników. Te wymienione powyżej są najpowszechniejsze.