Jak będzie wykonało wykonanie audytu energetycznego? Świadectwa energetyczne Poznań

Budując nieruchomość, każdy się zastanawia jakie wymagania formalne trzeba spełnić, żeby otrzymać niezbędne świadectwa energetyczne Poznań, nie jest wyjątkiem gdzie taki dokumenty trzeba uzyskać.

Audyty energetyczne Poznań

Podstawowym pytaniem jest kto może nam pomóc w uzyskaniu niezbędnych dokumentów. Okazuje się, że sprawa nie jest prosta. Audyty energetyczne poznań może wykonać tylko specjalistyczna firma. Sam audytor musi spełniać szereg wymogów, musi mieć ukończone studia wyższe, na kierunku budownictwo, lub innym zapewniającym odpowiednie uprawnienia budowlane. Dodatkowym wymogiem dla audytorów, jest ukończenie specjalistycznego kursu oraz potwierdzenie umiejętności egzaminem Państwowym.

Jaka jest cena za certyfikaty energetyczne Poznań?

Cena będzie zależna od metrażu i rozmiaru budynku w którym wykonywany jest audyt. Przypadku małych domów jednorodzinnych powinniśmy się zamknąć w cenie 500-1000zł. Inne stawki dotyczą deweloperów, budujących wielkie kompleksy mieszkalne, wtedy cena ze względu na rozmiar budynku może być dużo wyższa.
Cena będzie także zależna od wykonawcy audytu na jakiego się zdecydujemy – tutaj różnica w cenie może wynosić nawet 50%.