Jak wybrać mieszkanie od dewelopera

Coraz więcej osób marzy o własnym domu lub mieszkaniu. Zakup mieszkania lub domu to jednak poważna decyzja, często decyzja na całe życie.

 

Warto więc dokładnie przemyśleć sobie jaki deweloper jest dla nas najlepszy i czy nowe mieszkania są dla nas i czy rynek wtórny nie byłby dla nas jednak bardziej optymalnym rozwiązaniem. Gdy już zdecydujemy, że mieszkanie od dewelopera jest tym co zaspokoi nasze potrzeby bardzo dokładnie sprawdźmy dewelopera. Sprawdźmy, jakie opinie ma w sieci, a jeśli mamy taką możliwość porozmawiajmy z ludźmi, którzy już kupili mieszkanie od dewelopera, którego wybraliśmy.

 

Często mieszkańcy osiedli, które zostały wybudowane przez naszego dewelopera zwrócą nam uwagę na szczegóły, o które nawet nie przyszło nam do głowy zapytać. Dokładnie też sprawdźmy umowę rezerwacyjną czy przedwstępną, którą z deweloperem podpisujemy, aby ustrzec się przed przykrymi niespodziankami. Warto taką umowę przeanalizować z prawnikiem, który na pewno zwróci uwagę na niekorzystne zapisy w takiej umowie.