Jaki rodzaj bramy wybrać do swojego domowego garażu?

Bramy garażowe, to część architektury naszego domu i wybór na bardzo długie lata, dlatego przed wyborem, warto dobrze się zastanowić, która z nich będzie dla nas najlepszym wyborem. Każde z nich różnią się między sobą sposobem zamykania drzwi oraz materiałem, z którego są zrobione, mogą być aluminiowe, czy stalowe. Ponadto w zależności od tego, z czego brama jest wykonana, to każda z nich różni się od siebie swoimi zaletami i wadami. Na rynku dostępnych jest kilka bardzo popularnych rodzajów i wśród nich są bramy rolowane, segmentowe, bramy garażowe uchylne czy płytowe i już rzadko używane rozwieralne.

Bramy rolowane, segmentowe czy uchylne — czym różnią się od siebie bramy garażowe?

Wybierając bramę do swojego domowego garażu, powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę na stopień ich izolacji termicznej. To bardzo ważny parametr, który sprawia, że nie musimy zużywać dużej ilości energii cieplnej, żeby nasz przydomowy garaż miała optymalną temperaturę w czasie sezonu grzewczego. Jeśli nasz garaż jest ogrzewany, to najlepszy wyborem będzie brama rolowana https://www.roletyalu.pl/oferta/bramy/bramy-rolowane, która odznacza się najlepszym wypełnieniem izolacyjnym i wyposażona jest w wysokiej klasy uszczelki szczotkowe oraz w uszczelkę przykręconą do nadproża. Wśród bram sprawdzających się w domu, dobrym wyborem ze względu na stosunek jakości do ceny mogą okazać się także bramy segmentowe, które mają również dobry poziom izolacji. Brama do garażu pochyła w bardzo niskim stopniu izoluje nasz garaż od niskiej temperatury i od wiatru czy hałasów, więc ten rodzaj nie jest już tak popularny, ale może sprawdzić się w wolnostojących garażach, w których nie zamontowaliśmy ogrzewania http://www.studio-impuls.pl/jakie-bramy-garazowe-najlepiej-zabezpieczaja-przed-chlodem/.

Najbardziej funkcjonalne i dostosowane do nowocześnie zaprojektowanych domów są bramy rolowane i segmentowe ze względu na ich właściwości termoizolacyjne. Ponadto brama garażowa rolowana, to także gwarancja wysokiej ochrony przed próbami włamania, zabezpieczenia bramy są w standardzie i można je rozszerzyć o dodatkowe funkcje. Co więcej, aluminium, z którego wykonana jest brama rolowana, jest wzmocnione, więc pozostaje niezawodne przez wiele lat niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Warto także pamiętać, że do montażu bramy rolowanej nie trzeba dodatkowego miejsca w naszym garażu, co jest dużą zaletą w przypadku kiedy chcemy wymienić jedną z naszych już używanych bram garażowych.

Brama garażowa rolowana — co ją wyróżnia?

Bramy roletowe, to najnowsze i niezwykle wygodne rozwiązanie, które są jednym z chętniej wybieranych produktów do naszych przydomowych garaży. Brama rolowana za sprawą swojej konstrukcji nie zajmuje miejsca pod sufitem, dzięki czemu mamy więcej wolnej powierzchni do zagospodarowania. Drzwi bram rolowanych są zamontowane na aluminiowych prowadnicach, które nawijają je na wał nawojowy, co przekłada się na dużą przestrzeń w naszym garażu. Co więcej, wygodny napęd, który automatycznie otwiera i zamyka drzwi bramy, przekłada się na bardzo duży komfort użytkowania, zwłaszcza wtedy kiedy jest zimno na zewnątrz lub panują trudne warunki atmosferyczne i nie chcemy wychodzić z samochodu, żeby otworzyć wejście. Bramy rolowane, to także gwarancja bezpieczeństwa dla każdego ich użytkownika. Płaszcz bramy jest zabezpieczony przed nagłym i nieprzewidzianym opadnięciem poprzez hamulec inercyjny. Co więcej, fotokomórki sprawiają, że w przypadku natrafienia bramy na przeszkodę, to wraca ona do pozycji otwarcia, dzięki czemu nie grozi nam przygniecenie przez bramę. Pancerz bramy rolowanej, to zabezpieczenie przed włamywaczami ze względu na jego grubość oraz bardzo skuteczna termoizolacja. Wolna przestrzeń pod sufitem ze względu na typ montażu, zapewniające bezpieczeństwo fotokomórki i wygodne zdalne sterowanie prowadnic, to zalety, które sprawiają, że użycie bramy rolowanej w domowym garażu zapewnia duży komfort. Dodatkowy atutem jest bogata kolorystyka, palety ral, które mają charakter poglądowy na stronach sklepu, mogą pomóc w wyborze.

Brama rolowana i brama segmentowa — jak je pielęgnować?

Napęd elektryczny, dzięki któremu prowadnice działają automatycznie poprzez zastosowanie zdalnego sterowania. Warto jednak pamiętać, że w przypadku bramy rolowanej i segmentowej należy o wiele rzeczy zadbać poprzez odpowiednią konserwację do uzyskania gwarancji, że będą one działać przez wiele lat niezawodnie. Napęd elektryczny wymaga corocznego przeglądu, który przeprowadzają osoby o odpowiednich kwalifikacjach elektrycznych i ze specjalizacją w montowaniu bram garażowych. Salon sprzedaży, to miejsce, w którym możemy od fachowców dowiedzieć się więcej na temat tego jak dbać o bramy rolowane, które chcemy kupić do naszego garażu, ponieważ ich producent informuje jak dbać o ich produkt, żeby przez długie lata miała niezawodne zastosowanie. Konserwację powinniśmy zaczynać od przeczyszczenia prowadnic, których zabrudzenie może skutkować głośną pracą płaszcza bramy i jej niszczeniem. Całą bramę i jej pancerz należy myć lekkimi detergentami i można zastosować delikatną szczotkę, dzięki czemu umyjemy dokładnie powierzchnię, nie uszkadzając jej. Zastosowanie suchego smaru zabezpieczy bramę, a to jaki produkt najlepiej wybrać, można także dowiedzieć się z informacji od producenta, co jest ważne, żeby nasza brama była niezawodna przez jak najdłuższy czas.