Kredyt hipoteczny – jak członek rodziny?

Może brzmieć to dość abstrakcyjnie, ale coraz częściej w dzisiejszych czasach zaczyna tak wyglądać rzeczywistość. Rzeczywistość, która zmienia się tak szybko, jak jeszcze nigdy dotąd.

 

Dopiero co pożądanym modelem rodziny, było tradycyjne 2+2, dalej 2+1, a obecnie? Cóż, wydaje się, że 2+1+ jeszcze ktoś. I nie jest to pies… To kredyt hipoteczny! być może jeszcze nie dostawiamy mu specjalnego talerza przy stole, zwłaszcza wigilijnym, ale nietrudno zauważyć, że to dość spersonifikowane pojęcie, które bardzo często… ma decydujący wpływ na życie rodziny. Po pierwsze – na poprawę życia tej rodziny, ponieważ zakup mieszkania, który jest przez niego finansowany, znacząco wpływa na jakość życia.

 

Co, gdyby nie kredyt? Hipoteczny obecny z rodziną nie tylko podczas momentu podpisywania aktu notarialnego, ale tak długo, dopóki… rodzina, oczywiście zazwyczaj rodzice, nie podziękują mu za współpracę, spłatą wszystkich rat. I odsetek! Do tej chwili, ta specyficzna, ale jakże nieodłączna pożyczka, będzie z nami mieszkała, z czym warto się nie tyle pogodzić, co cieszyć, bo gdyby nie kredyt, hipoteczny zwłaszcza, wielu z naszych życiowych radości… moglibyśmy nie doczekać.