Podział działki budowlanej

Gdy zachodzi potrzeba sprzedaży ziemi, dobrym posunięciem jest podział działki na kilka mniejszych. Dzięki temu można przede wszystkim zwiększyć zysk, ale także przyspieszyć sprzedaż.

 

Podział działki należy zacząć od wizyty w urzędzie miasta lub gminy i pobrania mapy na której zostanie naniesiony projekt podziału działki.  Projekt podziału działki nie wymaga angażowania geodety, ponieważ jest to dopiero wstępny plan. Projekt podziału działki możemy sami nanieść na mapę. Taki projekt wraz z wnioskiem należy złożyć do właściwego organu.

 

Po uzyskaniu akceptacji pole do działania ma geodeta. To geodeta dokonuje szczegółowego i dokładnego podziału działki. W zależności od zawartej umowy, od geodety dostaniemy szczegółowy podział działki, który sami będziemy musieli przedłożyć we właściwym urzędzie lub też geodeta sam złoży właściwe dokumenty i doprowadzi sprawę do końca.
Podział działki jest dość skomplikowaną i bardzo czasochłonną procedurą, jednak w wielu wypadkach niezbędną, przy której korzystanie z usług geodety jest niezbędne.