Wskazówki dotyczące konserwacji parkietu

Regularne czyszczenie parkietu sprawi, że będzie służył nam przez dłuższy czas. Właściciele domów mogą skorzystać z tych wskazówek, aby utrzymać parkiet w najlepszym możliwym stanie.

Natychmiast usuń wyciek

Wypadki zdarzają się, szczególnie w dniach, kiedy przyjmujesz gości. Gość może rozlać kieliszek wina lub zrzucić talerz jedzenia na nowo zainstalowaną podłogę parkietową. W takich przypadkach należy pamiętać, że nic nie uszkadza drewnianych podłóg bardziej niż wilgoć. I podczas gdy większość układów drewna jest w pewnym stopniu traktowana jako wodoodporna, właściciele domów muszą szybko usuwać wszelkie wycieki, aby zapobiec wypaczeniu. Upewnij się więc, że szybko posprzątasz.

Użyj lekkiego roztworu czyszczącego

Może być kuszące, aby usunąć plamy ostrym środkiem czyszczącym, jeśli tak się zdarzy, z parkietu; ale z pewnością nie jest to dobry pomysł. Surowa substancja chemiczna może sprawić, że pierwotna plama zniknie, ale może zastąpić ją nową. Aby tego uniknąć, użyj środka czyszczącego, który jest specjalnie opracowany do parkietów. Jeśli wszystko inne zawiedzie, nie bój się skontaktować się ze specjalistą po pomoc.

Chroń podłogę przed meblami

W pewnym momencie może być konieczne przestawienie mebli. Jednak przesuwanie sof, krzeseł lub stołów na parkiecie może go otrzeć i pozostawić trwałe uszkodzenie. Aby tego uniknąć, kup podkładki filcowe i zakryj nóżki mebla, aby uniknąć śladów, jeśli trzeba go przeciągnąć po parkiecie. Możesz także użyć starych skarpet, wizytówek, toreb plastikowych lub innych miękkich materiałów, aby zamiast tego amortyzować uderzenie między podłogą a meblami.