Kredyt hipoteczny

Istnieje niewielka liczba osób, które mogą sobie pozwolić na zakup nieruchomości za gotówkę. Większości potrzebny jest do tego kredyt hipoteczny. Kredyty hipoteczne są jednymi z najczęściej udzielanych, co zresztą znajduje potwierdzenie w ilości nowych domów czy mieszkań jakie powstały w ostatnich latach.

 

Kredyt hipoteczny to forma pożyczki, która jest nieco niżej oprocentowana niż kredyt konsumpcyjny. Kredyt hipoteczny to długoterminowa pożyczka, której okres spłaty może wynieść nawet 30 lat. Oczywiście przyznanie kredytu hipotecznego zależy od zdolności kredytowej, czyli posiadanych oszczędności, innych zobowiązań, wysokości zarobków. Właściwie każdy bank działający w Polsce ma w swojej ofercie kredyt hipoteczny. Aby wybrać najlepszą opcję, trzeba je porównać.

 

Mimo iż zaciągając kredyt hipoteczny, spłacamy dużo większą kwotę niż zaciągnęliśmy, co wynika z długoletniego okresu spłaty, jest to czasami jedyna szansa na zakup własnego mieszkania lub na wybudowanie wymarzonego domu z ogródkiem.