Panele szklane – czym się charakteryzują?

Najczęściej stosowanym materiałem szklanym jest wapno sodowane, ale może to być również borokrzemian i kwarc. Panele szklane znajdują szerokie zastosowanie w drzwiach, oknach, stołach, półkach, ściankach działowych oraz dekoracji zarówno w domu, jak i biurze.

Przezroczyste tafle szklane są używane, aby wpuścić więcej światła i rozjaśnić pomieszczenie. Panel z matowego szkła może pomóc w wydzieleniu prywatnej przestrzeni łazienki, przymierzalni, czy też kuchni. Panele szklane są również używane jako półki ze względu na ich wodoodporne i odporne na korozję cechy. Panele ze szkła hartowanego znajdują coraz szersze zastosowanie. Najważniejszą cechą jest jego bezpieczeństwo. Rozbije się na małe, stosunkowo nieszkodliwe, tępe odłamki szkła, które nie zrobią nam krzywdy. Dzięki właściwościom optycznym, chemicznym i mechanicznym panele szklane znajdują obecnie szerokie zastosowanie w biurze, domu i przemyśle. Panele szklane Kraków dają wiele możliwości.

Funkcje i zalety paneli szklanych

  • Odpowiedni materiał. Najpopularniejszym materiałem szklanych paneli jest sodowo-wapniowe, ale powszechne szkło sodowo-wapniowe jest jasnozielone, a przepuszczalność jest niska. Możemy wyprodukować super białe szkło, które ma wyższą przepuszczalność.
  • Silne właściwości mechaniczne. Szklana rurka może wytrzymać naprężenie 14 MPa, a szkło hartowane może wytrzymać silniejsze naprężenie.
  • Stabilna właściwość chemiczna. Odporność na kwasy i zasady jest wysoka, zwłaszcza kwarc, który nie reaguje z żadnym kwasem z wyjątkiem kwasu fluorowodorowego. Stabilność szkła jest 30 razy większa od ceramiki i 150 razy od stali nierdzewnej.
  • Polerowanie lub matowa powierzchnia. Możemy obsłużyć powierzchnię szklanego panelu zgodnie z wymaganiami klientów. Powierzchnia polerska jest dobra dla przepuszczalności, a matowa powierzchnia nadaje się do przestrzeni prywatnej.
  • Bezpieczeństwo. Panel ze szkła hartowanego jest bezpieczniejszy niż zwykły panel szklany. Gdy pęknie szkło, rozbije się na niewielkie, stosunkowo nieszkodliwe, tępe odłamki, które nie zrobią nam krzywdy.