Zadbajmy o własne zdrowie

Dna moczanowa to schorzenie coraz większej grupy osób. Kiedyś spotykane najczęściej u mężczyzn w podeszłym wieku, obecnie jest to choroba, która pojawia się zarówno u młodych osób, jak i u kobiet. Jak sobie radzić z podwyższonym kwasem moczowym? Jak zwalczyć nieprzyjemne skutki?

Dna moczanowa leki

Kiedy dopada nas silny ból stawów, nie pomagają domowe kuracje z pokorą wybieramy się do lekarz pierwszego kontaktu. Często po przeprowadzeniu wywiadu, zleceniu podstawowych badań w szybki sposób określa dolegliwości jako dnę moczanową. Odpowiednie leczenie wprowadzone we wczesnym stadium choroby pomaga zwalczyć jej negatywne skutki i zatrzymać postępujące schorzenie.

Podagra polega na zapaleniu stawów, stwierdzana jest na podstawie podwyższonego poziomu kwasu moczowego we krwi, najczęściej objawia się ostrym, silnym bólem, na który nie zawsze pomagają tradycyjne leki przeciwbólowe.

Rozwojowi choroby oczywiście sprzyja zbyt dostatnie życie, gdzie spożywamy za dużo alkoholu, przejadamy się. Przed rozpoczęciem leczenia warto spojrzeć we własne menu i pomyśleć o korzystniejszych zmianach. Jeśli chcemy być zdrowi należy stosować się do zaleceń lekarza, a także podjąć próbę zmiany naszych nawyków żywieniowych oraz wprowadzenia odpowiedniej aktywności fizycznej. Każdy może być w lepszej kondycji fizycznej, a co ściśle się z tym wiąże także kondycji psychicznej. Nie niszczmy własnego życia tylko dla dobrego jedzenia, bez tego “dobrodziejstwa” da się żyć. Na świecie jest wiele pięknych rzeczy do zrobienia i zobaczenia.