Dbanie o otoczenie.

Porządek na osiedlu

Każdemu z nas zależy na tym, aby mieszkać w dzielnicy, w której panuje porządek. Większość mieszkańców bloków spędza swój wolny czas spacerując dookoła miejsca zamieszkania lub wychodząc z dziećmi na place zabaw. Nikt nie chce podziwiać panującego dookoła bałaganu, porozrzucanych śmieci oraz zniszczeń na przestrzeni użytkowej należącej do wszystkich mieszkańców. Właśnie z tego powodu musimy włożyć wspólnie odrobinę pracy, aby móc osiągnąć pozytywne efekty jeśli chodzi o zachowanie porządku na naszym osiedlu. Tu liczy się zaangażowanie całej okolicznej społeczności, dlatego należy zadbać o przestrzeganie zasad przez wszystkich – nawet jedna osoba, która będzie unikała dbania o otoczenie może pogorszyć wygląd naszego osiedla – należy o tym pamiętać.

Jakie działania wprowadzić, aby zwiększyć porządek na osiedlu

Pierwszym elementem, o który należy zadbać jest kontrola przestrzeni znajdującej się dookoła kontenerów na śmieci. To właśnie tam bardzo często panuje największy nieporządek. Może wiązać się to zarówno z brakiem odpowiedzialności ze strony mieszkańców, jak i nieodpowiednim rozplanowaniem pracy firm odpowiedzialnych za wywóz odpadów Warszawa. Warto zatem zwrócić uwagę na to, aby oba te elementy zostały skorygowane. Wpłynąć na pracę firmy możemy poprzez rozmowę lub zmianę usługodawcy – być może w ten sposób zwiększymy nasze zadowolenie z jakości otrzymywanych usług.
Kolejnym krokiem jaki możemy wykonać jest zadbanie o umieszczenie odpowiednich pojemników na terenie otaczającym blok. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu śmietników ułatwimy dostęp do nich mieszkańcom i zniwelujemy problemy z lenistwem – niestety nawet młodzi ludzie nie mogą czasami przejść kilku kroków dzielących ich od odpowiedniego śmietnika. Decydując się na zamontowanie dodatkowych śmietników będziemy mieli szansę zmniejszyć problemy z tego typu zanieczyszczaniem. Elementem, który również warto zamontować są woreczki na pozostałości po naszych pupilach. Niestety nadal wiele osób zapomina o konieczności sprzątania po zwierzakach, co ma negatywny wpływ na naszego otoczenia. Udostępniając właścicielom czworonogów darmowe woreczki będziemy mieli szansę zmniejszyć ten problem.
Widzimy zatem, że istnieje wiele działań, które możemy wprowadzić, aby poprawić wygląd naszego otoczenia. Jak już wcześniej wspominaliśmy nadal największe znaczenie w tym wszystkim ma zaangażowanie całej społeczności. Tylko w ten sposób można osiągnąć oczekiwany efekt i żyć w porządku.