Jak wybrać pędzel do makijażu?

Jedni je kochają, inni unikają jak ognia. Pędzle do makijażu mają swoich zwolenników i przeciwników. Dziś pragniemy zastanowić się nad tym, czy warto je stosować i które powinny ewentualnie znaleźć się w naszej kosmetyczce.

Pędzle i kosmetyki – kiedy się przydają?

Pędzle i pędzelki można stosować do różnych kosmetyków. Niektórzy nakładają z ich pomocą cienie do powiek, pudry i róże, a także płynne fluidy i podkłady. Pędzle pozwalają na znaczącą oszczędność w wykorzystaniu kosmetyków, a także pozwalają na nałożenie odpowiedniej i równomiernej warstwy na całej skórze.

Różne rodzaje pędzli

W zależności od potrzeb i zastosowania, należy wybrać inne produkty. Pędzle mają zróżnicowany kształt i wielkość, dopasowane do preparatu, które nakłada się z ich ilością. Warianty do pudru są duże, o zaokrąglonej główce, te do różu natomiast są ścięte ze skosa, aby idealnie dopasować się do kości policzkowych. Z kolei pędzelki do korektora są maleńkie, o twardej i zaokrąglonej główce. Produkty do makijażu oczu różnią się od nich mniejszym zbiciem i bardziej miękkim włosiem.

Warto przetestować wykonywanie makijażu pędzlami. Znacząco usprawnia to działanie, a przy tym makijaż jest zdecydowanie bardziej trwały przez dłuższy czas.