Nadgarstkowy czy naramienny – jaki wybrać ciśnieniomierz?

Wiele osób borykających się z problemami związanymi z nieprawidłowym ciśnieniem, zgodnie z zaleceniem lekarza, musi każdego dnia kilka razy mierzyć ciśnienie tętnicze. Warto zatem, aby miały one zawsze pod ręką wygodny i funkcjonalny aparat.

Z chorobami związanymi z wysokim lub niskim ciśnieniem boryka wiele osób, w większości starszych. W każdym przypadku choroby bardzo ważne jest regularne mierzenie ciśnienia tętniczego. Wczesne wykrycie nieprawidłowości może uchronić chorego przed niebezpiecznym dla życia zawałem serca. Dlatego też niezwykle ważne jest, aby osoby zagrożone możliwością wystąpienia zawału, posiadały aparat, który w dokładny sposób mierzy ciśnienie.

 

Na rynku medycznym mamy niezwykle bogaty asortyment tego produktu. Zatem jaki aparat do mierzenia ciśnienia wybrać? . W sprzedaży mamy do wyboru ciśnieniomierze naramienne oraz nadgarstkowe. Bardziej dokładne są aparaty naramienne, które to są bardzo często polecane przez większość lekarzy kardiologów. Z kolei ciśnieniomierze nadgarstkowe są co prawda mniej dokładne, ale często polecane są młodym i otyłym osobom, które to mają problem ze zmieszczeniem ręki w mankiecie aparatu naramiennego. Zatem wybór odpowiedniego sprzętu zależy od indywidualnych potrzeb każdego chorego.