Mini Lotto – co warto wziąć pod uwagę?

Gra Mini Lotto jest obecnie jedną z bardziej popularnych gier Totalizatora Sportowego. Czy rzeczywiście warto brać tę grę pod uwagę i w jaki sposób można wytypować właściwe liczby?
Gra Mini Lotto jest niezwykle atrakcyjną grą. Choć główna wygrana jest znacznie niższa niż w przypadku Dużego Lotka, to jednak prawdopodobieństwo właściwego skreślenia pięciu liczb z puli czterdziestu dwóch jest znacznie wyższe niż sześciu z czterdziestu dziewięciu. Dlatego też główne wygrane w przypadku gry Mini Lotto padają co losowanie, natomiast w przypadku Dużego Lotka często nie ma ani jednej osoby, która prawidłowo obstawiłaby wszystkie liczby.

 

Statystyka Mini Lotto pokazuje, że wielu graczy, którzy mieli szczęście wygrać główną wygraną, zdecydowało się na grę systemową. Co to oznacza? Na standardowym kuponie skreśla się zazwyczaj pięć liczb. Gra systemem pozwala na skreślenie większej liczby numerów. Tym samym zwiększa się prawdopodobieństwo wygranej, a także jej wysokość, jeśli oczywiście numery będą właściwe. Znacznie częściej również zwycięskimi numerami okazują się te, które zostały wylosowane metodą chybił trafił. Wynika to jednak z innej statystyki – po prostu większość graczy wybiera liczby właśnie w ten sposób.